Sıkça Sorulan Sorular

“Search Engine Optimization” Yani kısaltması "SEO", Türkçesi "Arama Motoru Optimizasyonu"... Herhangi bir iş için belirlenen “Anahtar Kelimeler” üzerinden, herhangi bir kullanıcının arama motoru kullanarak yaptığı aramanın sonuçlarında, üst sıralarda yer almayı sağlamak için yapılan tüm işlemlerin genel adıdır.

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde, kullanıcıların yaptığı aramaların sonuçlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bu size; web sitenizde sunduğunuz hizmeti, sitenizde bulunan bilgiyi veya sattığınız ürünleri daha çok kişiye ulaştırmanızı ve daha çok bilinirlik kazanmanızı sağlayacaktır. Çünkü çoğu insan karşısına çıkan ilk sayfadan/sonuçlardan sonra diğerlerine pek bakmamaktadır. Bu sebeple web sitenizde sunduğunuz hizmet veya ürün ile alakalı yapılan aramalarda, rakiplerinizin önünde ve üst sıralarda çıkmak çok önemlidir.

Anahtar kelime(ler) için, tüm arama motorlarının en önemli SEO ögesidir diyebiliriz. Arama motorlarının, kullanıcıların yaptığı sorguyu web sayfaları ile eşleştirebilmesini sağlayan kelimelere verilen isimdir. Bu sebeple doğru anahtar kelimeleri seçmek, SEO için en önemli unsurdur. Eğer en baştan yanlış anahtar kelime(ler) seçilirse buna bağlı olarak yapılan tüm işlemler yanlış olacaktır. Doğal olarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamış olacaksınız. Doğru anahtar kelimeleri belirlemenin birkaç yolu vardır. Bunlar, çevrimiçi kullanıcıların tercihleri, rakip anahtar kelime analizi ve en önemlisi ise sitenizi en iyi şekilde tanımlayan kelimeleri seçmektir...